Jak się dobrze uczyć.

Znalezione obrazy dla zapytania ksiażka

 

Pytanie zadawane najczęściej przez gimbusów…: Jak się dobrze uczyć? „Mi wystarczą same tróje” – odpowiadają. No i teraz wam powiem jak Gorzka się uczy!

Oto przed wami tajemnice mojej nauki …

Jak dobrze nauczyć się wzorów z chemii, fizyki bądź matematyki.

1. Spisz sobie wszystkie wzory i przykłady na małej kartce.

2. Schowaj ją np. do kieszeni,  plecaka.

3. Wyciągaj kartkę i ucz się, kiedy chcesz! W parku, w windzie… ucz się wszędzie!

Jak nauczyć się wiersza lub piosenki.

Przed przeczytaniem instrukcji zapamiętaj:  wiersz też można śpiewać!

1.Wydrukuj tekst wiersza bądź piosenki.

2. Śpiewaj po kolei po jednej zwrotce, potem tyle ile umiesz. Chodzi o coś takiego: Najpierw pierwsza zwrotka, potem druga, potem obie, później  pierwsza, potem druga potem,trzecia i wszystkie trzy zwrotki, i tak dalej …

3. Po wykonaniu powyższym sposobem całego tekstu, zdaj się na papier i pamięć – Spisz cały wiersz bądź piosenkę na kartkę (bez podglądania!).

4. Na koniec porównaj piosenkę bądź wiersz ze swojej kartki i z oryginałem. Jeśli tekst się zgadza, brawo. Jeśli nie, przejdź do punktu 2.

Język angielski- sformułowania, słówka i dopasowywanie słów do grupy.

Przyznam, że j. angielski przychodzi mi łatwo. Nie mam  jednak zbyt wielkiego doświadczenia w radach o uczeniu się języka obcego. Nie mniej jednak podam wam mój przepis na dobre oceny z anglika.

1. Zeszyt!-Zapisuj słówka z lekcji, z internetu.

2. Hello, where is my mobile phone? – Spróbuj używać w domu angielskiego (bądź innego języka) w domu, zamiast polskiego.

3. Dowiedz się, na czym polegają grupy. Np. countable i uncountable. Naucz się wszystkiego o tym jak właściwie dopasowywać słówka do grupy: po prostu sprawdź w necie i parę razy dopasuj!

Historia, Polski… nienawidzę ich!

O tak, najgorsze przedmioty na świecie! Nie chcę być politykiem albo prawnikiem… wolę  coś w kierunku matma- informatyka. Napiszę wam teraz łatwy sposób na zapamiętanie głupich dat i ortografii, a także jak się uczyć znienawidzonych przez was przedmiotów.

Ortografia:

Ha, to łatwe!  Wystarczy wpisać, tę literę  która ładniej wygląda z wyrazem. To nic trudnego, jak ma się gust…

Daty:

Tu też łatwo. Załóżmy rok 1795. Zapamiętałam go tak: Powstanie Kościuszkowskie było rok temu, czyli w 1794. 1794 + 1 = 1795. Jeśli wiecie o co chodzi, to powiem wam, że to działa!

Definicje (oba przedmioty) :

Jeśli wkuwasz na blachę definicje, to ostro się mylisz. Jeśli chcesz zakuć, zdać, zapomnieć ( 3Z) to proszę. Jednak definicję trzeba rozumieć. Najlepiej odszukaj w internecie oznaczenia, przepisz je i ucz się, swoją metodą (ważne, by była skuteczna!).  Jeśli nie masz metody, możesz wykorzystać jedną z powyższych.

Znienawidzony Przedmiot:

O tak, tu jest gorzej. Ale najważniejsze, aby mieć motywację.

Załóżmy, że chcesz mieć 6.0 i z przyrody (której nie lubisz) dostajesz same dwójki, bo się nie uczysz. Twoja motywacja znika, masz średnią 4.2, a chciałeś się dostać do najlepszego gimnazjum w Polsce…

No i na tym przykładzie widać, ile taki przedmiot może zrujnować. Bez motywacji- nie ma nic. I nie dodam już nic, bo nie wiem czy wasz znienawidzony przedmiot to matma, angielski, czy… wf!

Przyroda, czyli obrzydliwe hieroglify…

No, w sumie to tak jest, w książce masz obrzydliwe obrazki… czyż tak nie jest? Jeśli jest zbyt „obleśna” aby się jej nauczyć to mam dla ciebie radę…

1.  Nie czytaj z podręcznika, tylko z atlasu, encyklopedii. Tam są mniej nieprzyjemne obrazki, i więcej się dowiesz.

2. Nie na siłę – czytaj sobie 20 min. dziennie, a wiedza sama ci przyjdzie do głowy.

 

 

I to, już koniec mojego (gorzkowatego) poradnika. Ale pamiętajcie, aby nie ściągać , bo ściąganie nie daje nam satysfakcji, a my będziemy głupi jak … jak coś co jest głupie ;).

 

 

 

 

7 uwag do wpisu “Jak się dobrze uczyć.

  1. „No, w sumie to tak jest, w książce masz obrzydliwe obrazki… czyż tak nie jest? Jeśli jest zbyt „obleśna” aby się jej nauczyć to mam dla ciebie radę…

    1. Nie czytaj z podręcznika, tylko z atlasu, encyklopedii. Tam są mniej nieprzyjemne obrazki, i więcej się dowiesz.” przecież nieważne, skąd bierzesz obrazki, zwierzęta, rośliny, czy bakterie wyglądają tak samo.

    Polubienie

Dodaj komentarz